Yatağan’da 10 arkadaşı ile Ramazan davulu çalan Ceylan Kip, savcılığa başvurdu         

Kenan GÜRBÜZ

Muğla’nın Yatağan İlçesinde yaşayan Ramazan davulcusu Ceylan Kip, 5 yıl boyunca ilçede 10 arkadaşı ile Ramazan davulu çaldıklarını ancak paralarını alamadıklarını iddia etti. Kip, Yatağan Belediyesi’nden kendisi dahil 10 kişinin 100 bin lira alacağı olduğunu söyledi.

BORCU DAVULU ÇALDIRAN ÖDESİN

Ramazan davulcusu Kip, CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay’ı ziyaret ederek, belediyeden alacaklarını istediğini anlatarak, sonrasında yaşananları şöyle anlattı:

“Muğla’nın Yatağan ilçesinde ikamet etmekteyim 2019 yılından 2024 yılına kadar ekibimle Ramazan ayı boyunca ramazan davulu çalmaktayım. 2024 yılında hizmet verdiğimiz bedeli yeni seçilen CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay ödememektedir. Kendisini cuma günü makamında alacağımızı almak için ziyaret ettim. Makam odasında tanımadığım beşi erkek bir kadın vardı. Belediye Başkanı, “Bu benim borcum değil. Davulu kim çaldırdıysa borcu o ödesin” dedi. Yüksek sesle üç dört defa beni makam odasından kovdu. Bende kendisini Yatağan Cumhuriyet başsavcılığına şikâyette bulundum. Belediye Başkanının bu tavrı seçimlerde kendisine destek vermediğim için. Kendisini bu tavrından dolayı kınıyorum. Davulcular olarak bizim alacağımızı hepsi resmi evraklı. Bir belediye başkanı makamından bir vatandaşı nasıl kovabilir biz hakkımız olanı istedik. Bir daha Yatağan’da davul çalınmayacakmış. Herkes Ramazan’da kendi uyansın diyor. Bu tavrı nedeniyle kendisini kınıyorum. Ramazan ayı boyunca çocuğum kucağımda davul çaldım. Hiçbir şekilde çoluk çocuğumun rızkını kendisine yedirmeyeceğim”

Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay ise Ramazan davulcusu Ceylan Kip’in iddialarının doğru olmadığını anlatarak, şunları söyledi:

“Ben kimseye hareket etmedim. Saygısızca konuştu. Bende dışarıya çıkmasını istedim. Davulu kim çaldırdıysa o ödesin demedim. 100 bin lira alacakları var. Şu an ödeme için müsait değiliz 20 bin lirasını ödeyelim dedim. O da kabul etmeyince o zaman yapacak bir şey yok dedim. O da ısrarcı olunca lütfen dışarı çıkın dedim. Yaşananlar bundan ibaret. Odada bulunanlarda buna şahit. Giderken tehditte bulundu. Bende onun hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım”

Bu arada Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay’ın suç duyurusu sonrasında Ramazan Davulcusu Kip’in Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifade verdiği, Kip’in ifadesinde güvenlik kameralarının incelenmesini istediği öğrenildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x