Nevşehir Belediyesi’nden TYT ve AYT sınavlarına hazırlanan gençler için gerçek sınav provası

Nevşehir Belediyesi, TYT ve AYT sınavlarına hazırlanan öğrencilerin sınav heyecanını en aza indirmek için 2 bin öğrencinin katılımı ile ödüllü deneme sınavı yapacak. ÖSYM’nin uyguladığı tüm kuralların aynen geçerli olduğu sınavda öğrenciler gerçek bir sınav deneyimini yaşayacak.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, gerçek sınav provası ödüllü deneme sınavları TYT için 23 Mart 2024 Cumartesi, AYT için ise 24 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. 2 Bin öğrenci kontenjanı ile sınırlı tutulan deneme sınavlarına öğrenciler ücretsiz olarak katılabilecek.

Sınavlara katılmak isteyen öğrenciler www.nevsehir.bel.tr  adresindeki hızlı menü içerisinden  kayıtlarını 01 Mart 2024 Cuma gününe kadar yapabilecek. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise her öğrenci için Sınav Giriş Belgesi oluşturulacak ve öğrenciler bu belgelerini 15 Mart 2024 tarihinden itibaren nevsehir.bel.tr adresinden indirebilecek.

ÖSYM’nin uyguladığı tüm kuralların geçerli olacağı sınavlara öğrenciler sınav giriş belgeleri ve kimlik kartları olmadan giremeyecek. Sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler dağıtılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x